EST  LAT
 





Viimati muudetud: 28.10.2024

  
Probleemid ja vead vöötkoodilugejate kasutamisel

Lugeja ühendamisel tuleb tähelepanu pöörata ühenduse kvaliteedile. Kui lugeja ühendatakse klaviatuuri vahele, on uuemate PS/2 liideste puhul võimalik isegi pistiku kontaktide purunemine. Pistiku ühendamisel proovitakse nn “õiget” kohta selle keeramisega. Kui aga seda teha liiga jõuliselt, võib mõni kontakt painduda kõveraks või hoopis ära murduda. Praktikas on ette tulnud ka seda, et lugeja kaabel on ühendatud arvuti “hiire” vahele. Kuna tänapäevastes arvutites asetsevad klaviatuuri ja “hiire” pistikud kõrvuti, on eksimine täiesti võimalik.

Teiseks enamlevinud probleemiks on koodide mittelugemine. Koodi mittelugemisel tuleks kõigepealt proovida lugeda mõnda teist koodi. Olles kindel, et viga ei ole koodis, peaks proovima taastada lugejal nn tehase seadistused. Tehase seadistused saab taastada, lugedes kasutamisjuhendis olevat vöötkoodi, nimetusega “Factory Default Settings”. Tehase seadistuste programmeerimine taastab nn “segi läinud mälu”. Pärast tehase seadistuste taastamist tuleb kindlasti uuesti programmeerida vajalikud seaded, mida olete kasutanud (prefiksid, sufiksid vms).

Kolmandaks enamlevinud probleemiks on vead lugejate ümberprogrammeerimisel. Kindlasti ei tohi näiteks prog-rammeerida lugejat töötama liidesega RS232 kui lugeja on ühendatud klaviatuuri vahele. Tavaliselt on käsilugejatel algselt tehase seadisusega määratud, et nad on ühendatud klaviatuuri-liidesega. Kui kasutate liidest RS232, USB või Wand, tuleb peale tehase seadistuste taastamist programmeerida lugeja vajalikule liidesele. Muidugi tuleb näiteks RS232 liidese puhul tähelepanu pöörata õigetele ühenduse parameetritele (andmeedastuskiirus, paarsus, veakontroll jne). Klaviatuuriliidese puhul võib olla vajalik programmeerida näiteks sufiks “Enter”. Igasuguste programmeeringute teostamisel tuleb kindlasti järgida selle teostamise järjekorda ja lõpetamist. Programmeering ei tohi jääda pooleli.

Neljandaks enamlevinud probleemiks on see , et lugeja ei loe teatud koode. Selline probleem võib esineda tavaliselt siis kui kasutada näiteks koode Code 39, Interleaved 2 of 5, Code 128 või muid mittefikseeritud pikkusega koode. Näiteks lugejal IT-3800 on koodi Interleaved 2 of 5 tehase seadeks miinimum 4 märki. Kui teie poolt loetav kood on näiteks 3 märki pikk, siis lugemist ei toimu. Leidke kasutamisjuhendist koodi Interleaved 2 of 5 seadete lehekülg ning programmeerige miinimum-pikkuseks teile vajalik suurus. Mõningatel koodidel tuleb võib-olla ka ümber programmeerida näiteks kontrollnumbri lugemine ja mittelugemine vms.

 Kõik lugejate ühendamised tuleks teha väljalülitatud arvutiga. Lugeja voolu all ühendamine võib põhjustada elektroonika riknemise, kergemal juhul lugeja “mälu” segimineku ning klaviatuuri lukustumise.


 
ID-BALTI AS Mustamäe tee 62, 12916 TALLINN Tel: 699 8810 Faks: 699 8811 E-post: info@id-balti.ee
Vöötkoodiõpik Esilehele ID-Balti Esilehele