EST  LAT
 

Viimati muudetud: 14.07.2023

  
Kaubandus

Info sisestamine kassas on kõige levinumaid vöötkoodide kasutuskohti. Vöötkoodide kasutamine ostukoha kassas annab suure ajavõidu ja võimaldab oluliselt tõsta töötaja tööviljakust. Lisaks vähenevad oluliselt vead ja on täpsem kaubaarvestus. Samas investeeringud vöötkoodide kasutamiseks on tagasihoidlikud ja töötajate koolituse vajadus minimaalne.
 
Laoliikumiste registreerimine (kauba vastuvõtt ja väljastamine, inventuurid) annab täpse ülevaate laoseisudest ja kauba asukohast. Tänu sellele on võimalik täpsemalt prognoosida kauba vajadusi ja neid õigeaegselt juurde tellida. Seega vabanevad käibevahendid väiksemate laoseisude arvelt ja vajatakse väiksemaid laopindasid varude hoidmiseks.
 
Müügitellimuste kogumine andmekogumisseadmetega võimaldab müügimehel juba kliendi juures olles registreerida tellimus elektroonilises vormis. Tänu sellele väheneb oluliselt ettevõttes kulutatud aeg tellimuste sisestamiseks arvutisüsteemi. Müügitellimuse registreerimiseks vajatakse kantavat terminali või pihuarvutit, mis on lisaks varustatud vöötkoodilugejaga. Müügimees valib toote ja registreerib tellitud koguse. Juhul kui kaup on kaasas, võib ta väljastada ka arve. Tellimus edastatakse ettevõttesse kasutades modemit, GPRS-i või  traadita arvutivõrgu ühendust.
 
Müügisaali toimingud võimaldavad kaupluse töötajatel teha operatiivseid päringuid kaupade kohta. Sellisteks päringuteks on kaba saadavus laost, hinnakontroll tagamaks, et hinnasildi info vastaks tegelikkusele. Lisaks on andmekogumisseadmetega lihtne vormistada ostutellimusi.

 
ID-BALTI AS Mustamäe tee 62, 12916 TALLINN Tel: 699 8810 Faks: 699 8811 E-post: info@id-balti.ee
Vöötkoodiõpik Esilehele ID-Balti Esilehele